Іслам в Україні

Іслам в УкраїніІсторія Ісламу в Україні має глибоке коріння. Місцеві народи вперше почули про мусульман та їх релігію від приїжджих по торгівельних справах  з арабських і східних країн ще на зорі виникнення Київської Русі.

Згодом між державами стали встановлюватися більш тісні торговельні й дипломатичні зв’язки. Згідно з офіційною історії перші мусульманські поселення в Києві з’явилися в XIII столітті. В останні два століття громада мусульман на землі України розрослася, і в даний час в країні проживає близько 2-х мільйонів послідовників Ісламу.

Аж до 1917-го р релігійне життя мусульман України поступово розвивалося, але з приходом радянської влади виникли перешкоди для відкритого дотримання ритуалів, хоча мусульмани все одно продовжували слідувати шляхом своїх предків, зберігаючи релігійну спадщину.

З початку 90-х рр. відбулися разючі зміни в житті громади мусульман України у зв’язку з чим почалися демократичні перетворення в СРСР і висновками, зробленими за тим принциповими змінами в державно-конфессіальной відносинах. Мусульмани отримали можливість відкрито заявляти про свою релігійну приналежність, вільно задовольняти свої релігійні потреби, здійснювати обряди Ісламу, дотримуючись традицій своїх предків. Після здобуття Україною незалежності стало можливим утворення централізованої структури для мусульманських громад, яка була б покликана скоординувати процес Ісламського релігійного відродження в країні.

9 вересня 1992 р Радою у справах релігії при Кабінеті Міністрів України було зареєстровано Духовне Управління Мусульман України (ДУМУ), яке об’єднало мусульманські громади країни. Главою ДУМУ став визнаний серед мусульман України і відомий за кордоном релігійний наставник — шейх Ахмед Тамім.

Першочергова задача ДУМУ — забезпечення сприятливих умов для дотримання віруючими релігійних канонів відповідно до Священної Книгою мусульман Кур’аном і спадщиною Пророка Мухаммада. Одна з основних цілей ДУМУ — зміцнення зв’язку між мусульманськими суспільствами різних національностей на основі релігійних знань, переданих нашими предками без будь-яких спотворень, на основі єдиних переконань, чистих від крайнощів і екстремізму. Основні напрямки діяльності ДУМУ — поширення правильних знань по Ісламу і протистояння екстремістським ідеологічним течіям, що видають себе за Ісламські.

Духовне управління мусульман України є постійним членом Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. ДУМУ бере участь в різних конференціях і симпозіумах, в тому числі і в міжнародних і бере участь в налагодженні міжконфесійного діалогу.